FLEG II сприяє Україні у проведенні інституційних реформ лісового сектору

28/12/2015

17 грудня 2015 року в представництві Світового банку відбувся круглий стіл, присвячений питанням реформування лісового сектору України і використання міжнародного досвіду реформ. Круглий стіл проводився в рамках програми «Правозастосування й управління в лісовому секторі країн Східного регіону дії Європейського інструменту сусідства й партнерства (ЄІСП) FLEG -II», яка фінансується Європейським Союзом і впроваджується Світовим банком в партнерстві з Міжнародним союзом охорони природи та Всесвітнім фондом природи. До участі в круглому столі були запрошені представники Верховної Ради, Мінагрополітики, Мінприроди, Держлісагентства та інших ключових органів влади, відповідальних за реформування лісового сектору та євроінтеграції, а також вітчизняні й зарубіжні експерти, представники бізнесу, донорів і громадськості. Основною метою круглого столу було донести до представників органів влади, відповідальних за реформування лісового сектору, пріоритетність державного та суспільного інтересу, що має стати основою реформ.

Це був вже другий за останні три місяці круглий стіл щодо шляхів інституційного реформування лісового сектору, який провела програма FLEG II . Також фахівці програми протягом вересня-грудня 2015 року узяли участь у цілій низці заходів різного формату та рівня з метою донести до ключових учасників суть пропозицій з реформування галузі, напрацьованих експертами FLEG II .
За підсумками круглого столу 17 грудня та попередніх заходів і обговорень FLEG II підготував та надіслав до Національної ради реформ при Президентові України, комітетів Верховної Ради з питань екологічної політики, питань АПК, та питань підприємництва, Мінагрополітики, Мінприроди, Мінекономіки, Мінфіну та Держлісагентства лист з оцінкою стану реформ, оцінкою прозорості процесу реформ та пропозиції щодо подальшого їх проведення.

«Реформа лісового сектору зачіпає управління надзвичайно важливим природним ресурсом, який є надбанням Народу України. Відповідальність за управління лісами покладена на декілька міністерств та органи влади регіонального і місцевого рівнів. З огляду на це існує критична потреба у створенні робочої групи високого рівня (підпорядкованої Віце-прем’єр Міністру), та визначення відповідальної особи, яка б очолила роботу щодо реформування галузі, виходячи з дотримання інтересів держави та суспільства в цілому» — говориться у листі.

До складу такої робочої групи автори листа пропонують залучити авторитетних вітчизняних та міжнародних фахівців. І нагадують, що Програма FLEG II була й залишається каталізатором і провідником реформ. Протягом діяльності програми були напрацьовані рекомендації щодо реформування. Експерти FLEG залишаються відкритими до обговорення проблем реформування на різних майданчиках і готові зробити свій внесок в процес підготовки та здійснення реформи лісового сектору, якщо цей процес здійснюватиметься публічно, в інтересах держави та суспільства.
У додатках до листа надсилано висновки експертів програми FLEG II щодо підготовки та стану реформування лісового сектору, а також основні меседжі виступів і обговорення на круглому столі 17 грудня/

Матеріали до круглого столу:

1) Висновки експертів Світового банку програми «Правозастосування й управління в лісовому секторі країн Східного регіону дії Європейського інструменту сусідства й партнерства (ЄІСП) FLEG -II», щодо процесу підготовки та стану реформування лісового сектору

2) Основні тези доповідачів круглого столу присвяченого реформуванню лісового сектору України і використанню міжнародного досвіду реформ у лісовій галузі

3) Презентація “Реформа лесного сектора в Балтийских странах -подготовка, реализация, результаты”

4) Презентація “State forestmanagement in Sweden and somethoughtsfor Ukraine”

5) Презентація “Удосконалення державного управління в контексті реформи лісового господарства”

6) Презентація «Институциональная реформа лесоуправления в Украине: возможности и риски»

2 коментарів на “FLEG II сприяє Україні у проведенні інституційних реформ лісового сектору
  1. Pingback: Реформа лісової галузі повністю провалена | VLASNASPRAVA.UA: НОВОСТИ УКРАИНСКОГО БИЗНЕСА.

  2. Pingback: Реформа лісової галузі повністю провалена | VlasnaSprava.info - Блог

Залишити відповідь