Чиновники «кришують» незаконну оренду мисливських угідь на Рівненщині

28/04/2015
Смизьке лісництво

Смизьке лісництво

Близько 4 тисяч гектарів мисливських угідь в Дубенському районі намагаються незаконно передати в оренду одному із приватних підприємств. Мова йде про ТзВО «Мисливські угіддя Вікінг», яке зареєстроване на Валерія Суббота. З власних джерел кореспонденту ERVE.UA стало відомо, що на керівництво лісового господарства чиниться тиск з владних кабінетів обласного керівництва та навіть передають особисті «привіти» з прокуратури Рівненщини.

Мисливські угіддя намагаються взяти в оренду на території Смизької та Шепетинської сільських рад Дубенського району Рівненської області. Державне агентство лісових ресурсів України не надавало дозвіл на передання в оренду даних угідь, але після звільнення з посади заступника голови цього управляння Віталія Атаманчука, за власним бажанням, цей дозвіл нібито був підписаний «заднім числом».

e350f5505eb7a5cea472ea7cad524d9b

Громада цих селищних рад вже написала звернення до директора Національного Антикорупційного бюро України Артема Ситника з проханням розібратися у ситуації.

«Ми обурені цим рішенням Державного агентства лісових ресурсів України. Дії проводяться без погодження громад та публічних обговорень. Це відверте розкрадання держаної власності, тому чесність цього дозволу сумнівна. Також просимо перевірити, чи заступник Державного агентства лісових ресурсів України має повноваження надавати такі дозволи.

Наша громада вважає, якщо дійсно мисливські угіддя потрібно передати в оренду, тоді це має відбуватись відкрито та прозоро . Для початку потрібно оголосити конкурс, а не роздавати ліс невідомим людям. Однак, громада категорично проти передачі угідь в приватні руки і бажає, аби вони залишались у державній власності», – йдеться у заяві.

Як розповіло кореспонденту ERVE.UA проінформоване джерело, оренда мисливських угідь фактично знищить флору та фауну краю.

«Нам стало відомо, що фірма має намір взяти в оренду угіддя не тільки у Дубенському районі, а й у Березніському та Дубровицькому. На директорів цих лісництв чиниться тиск,- зауважує співрозмовник. – Якщо приватна фірма буде користуватися цими землями, то це може погано вплинути на фауну нашого району. Погіршиться ситуація із браконьєрством, а також неконтрольованою вирізкою дерев. Окрім цього, кілька тижнів тому з`явилася інформація, що біля нафтопроводу «Дружба» знайшли бурштин.

d547093c7b4e0c422b70ccb1a8107e40

Не знаю на скільки це достовірна інформація, але, можливо, компанія, яка, подейкують має відношення до видобутку «сонячного» каміння, буде шукати його у наших лісах. Громада категорично проти цього. Адже у нас вже є невдалий випадок орендарства. Орендарі забороняли селянам навіть збирати ягоди та гриби на їхніх землях. А в бюджет області чи району від такої оренди сплачуватимуться мізерні суми»,- додає чоловік.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, ТзОВ «Мисливські угіддя Вікінг» зареєструвалося лише 17 лютого 2015 року у селищі Обарів Рівненського району. Керівником підприємства є Валерій Суббот.

71e810bc972edc37aab9ac288c99cb6d

Тоді ж, у лютому, з’явилася інформація про намір взяти в оренду фірмою мисливські угіддя в Дубенському районі. У березні 2015 року товариство з ідентичною назвою «засвітилося» у конфлікті, який розгорівся у сусідній, Волинській області.

Як повідомляло видання «Волинь пост», одні і ті ж мисливські угіддя передали в оренду різним організаціям. Спочатку їх надали Українському товариству мисливців та рибалок, а згодом фірмі «Вікінг». Після масових пікетів під стінами Волинської облради депутати це рішення скасували.

5d44089bb1bad836390c5df00d4e24f3

Як стало відомо ERVE.UA, питання щодо оренди мисливських угідь буде розглянуто на найближчій сесії Рівненської облради, яка відбудеться наприкінці травня або ж на можливій позачерговій яка відбудеться раніше.

Юлія Друктенійте

Залишити відповідь