Профспілка стурбована ситуацією в галузі

25/04/2016

Стосовно ситуації, яка склалася, та зустрічі профспілчан із керівництвом лісової галузі говоримо з головою ЦК Профспілки працівників лісового господарства України Степаном Кривов’язим:

«Третього лютого представники Президії ЦК Профспілки мали зустріч із заступником міністра аграрної політики та продовольства України Інною Гребенюк. Говорили про нагальні питання галузі. Це і фінансування, і реформа. Згодом голова Держлісагентсва Олександр Ковальчук ініціював зустріч із профспілковим активом галузі. В середу, 10 лютого, ця зустріч відбулася. На ній були присутні голови обласних організацій Профспілки, окремих первинних профспілкових організацій, а також керівництво лісової галузі: голова та його перший заступник. Олександр Ковальчук коротко зупинився на основних досягненнях галузі у 2015 році та доповів присутнім про роботу, яка проводилася керівництвом Держлісагентства щодо забезпечення бюджетного фінансування на проведення лісогосподарських заходів. Також порушили питання реформування галузі та інші болючі теми.

Свого часу, коли репрезентували Концепцію реформування лісової галузі, на засіданні колегії Мінагропроду, голова Агентства сказав, що в результаті намічених реформ можна буде відмовитися від бюджетного фінансування. На нашу думку, ця інформація вплинула на формування витратної частини Державного бюджету 2016 року, і галузь залишилася без бюджетного фінансування. У зв’язку з цим, тепер працівників змушені відправляти у відпустки за свій рахунок, або вони працюють, але в режимі скороченого тижня від 1 до 2 днів, або скороченого робочого дня, також частина працівників звільнені. Під питанням – охорона і захист лісу, лісокультурна кампанія та інші лісогосподарські заходи. Окрім цього, у зв’язку з наближенням весни, виникає реальна загроза лісових загорянь. (Перші пожежі вже виникли в Херсонській області). А ми добре розуміємо, до чого це може призвести, пам’ятаючи наслідки великих пожеж в цій області у 2007 році.

Як вихід із цієї ситуації, розглядається питання щодо надання поворотної фінансової допомоги з боку ресурсних підприємств галузі тим господарствам, що її гостро потребують. Але поки не відпрацьований ні механізм її надання, ні повернення. Тим більше, якщо ця сума перевищує 150 тисяч гривень, то в подальшому до підприємств застосовується фінансовий моніторинг. У той же час і Агентством, і Мінагропродом, і галузевою Профспілкою ведеться активна робота щодо внесення змін до державного кошторису 2016 року.

Щодо запропонованої реформи, то ні профспілкове, ні професійне середо­вище, як і наука та суспільство, її не сприймають.

На зустрічі голова Держлісагентства заявив, що скорочення штатів не відворотне і зачепить воно як працівників, так і керівників підприємств. А от позиція місцевих органів влади в ряді регіонів нам поки не відома, адже надходження коштів від лісогосподарської діяльності підприємств до місцевих бюджетів під великим питанням.

Говорили й щодо подальшої долі та роботи Української державної бази авіаційної охорони лісів.
Окрім того, профспілкові активісти підняли питання стосовно підбору кадрів керівників підприємств. Висловили цілий ряд критичних зауважень до роботи конкурсних комісій та застереження щодо втрати досвідчених професійних керівних кадрів, особливо, що стосується фахового рівня та належного досвіду роботи претендентів на посади.
На засіданні президії, яке відбулося після цієї зустрічі, вирішили в разі невиконання висунутих вимог переходити до більш рішучих дій».

Оксана Чурило.
«ЛВ» №2 2016

Залишити відповідь