На захисті лісосмуг — оперативні групи

23/05/2016

На початку минулого тижня біля села Обільне Семенівської сільради браконьєри незаконно вирубали лісопосадку. Це стало відомо завдяки рейду, який здійснено вночі 8 лютого за ініціативи керівництва районної ради та райдержадміністрації.

Перший рейд

Оперативна група близько пів на одинадцяту спіймала на гарячому лісорубів з повним причепом дров. За словами голови райради Олександра Мордика, така ініціатива була продиктована спалахом несанкціонованої вирубки дерев на території району. Пропозицію підтримали голови сільрад та керівники сільськогосподарських підприємств району.

— Спільно ми вирішили створити оперативні групи, які проводитимуть рейди по всіх сільських радах Мелітопольського району з метою виявлення незаконної вирубки дерев. Це і було зроблено. Перший рейд, який відбувся в Семенівській сільській раді, приніс свої плоди. Зловмисники були затримані на гарячому, слідчо-оперативна група міськрайонного відділу поліції склала відповідний протокол. Сподіваюся, що винуватці понесуть справедливе покарання, — підкреслив Олександр Мордик.

Голова райдержадміністрації Олександр Мангул впевнений, що вирубування живих дерев потягне за собою непередбачувані наслідки.

— Ситуація з вирубуванням дерев на території Мелітопольського району можна назвати криміногенною та яка несе за собою екологічну катастрофу. Через те, що пос-тійно вирубуються значні площі зелених насаджень, відбувається повітряна ерозія ґрунту, що вплине на родючість та неабияк відгукнеться на економічному стані району, — впевнений Олександр Мангул.

Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко розповів, що про зловмисників, які орудують в лісонасадженнях, сповістили небайдужі мешканці села.

— За отриманою інформацією від мешканців Семенівської сільської ради, ми дізналися про два місця, де орієнтовно можуть бути зловмисники. Ми прибули до одного з них, де почули звук бензопили. Ми чекали, коли загоряться фари автівки. Потім побачили, що машина повністю завантажена щойно спиляними дровами.

В автомобілі знаходилися четверо людей. На місце пригоди одразу виїхала слідчо-оперативна група міськрайонного відділу поліції, яка запротоколювала цей факт.

Порушено кримінальне провадження

Помічник начальника Мелітопольського відділу поліції ГУНП у Запорізькій області Гліб Коваль розповів про деякі юридичні деталі:

— Слідчим відділом поліції порушено кримінальне провадження за статтею 246 Кримінального кодексу України за ознаками «незаконна вирубка дерев». Хочу акцентувати увагу на тому факті, що зловмисники притягнені лише до адміністративної відповідальності. Бо Кримінальним кодексом України встановлено, що до кримінальної відповідальності за незаконну вирубку дерев притягуються лише у тому разі, коли заподіяний збиток становить близько 70 тисяч гривень. Згідно з довідкою від ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство» збиток склав близько 7 тисяч гривень. Істотна шкода згідно з законом передбачає збиток близько 70 тисяч гривень. Тому співробітники лісомисливського господарства склали адміністративний протокол за правопорушення.

Питання вирішується на обласному рівні

Олександр Мангул розповів, що це питання наразі вирішується на обласному рівні.

— Вже існує низка заходів, які визначені обласним керівництвом на чолі з в.о. губернатора Костянтином Брилем. В планах прийняти всі безгоспні лісові насадження на баланс та визначити відповідальних осіб за утримання цих масивів.

Звернення до жителів району

Олександр Мордик звернувся до мешканців Мелітопольського району: «Я розумію, що сьогодні не у всіх є можливість придбати тверде паливо через цінову політику. Але існують державні програми, в тому числі одна з них — це оформлення субсидій. В Мелітопольському районі більше семи з половиною тисяч сімей вже скористалися цією можливістю. Також є ще одна альтернатива. Ми провели нараду з сільськими головами та домовилися про те, що ті родини, які потребують допомоги, отримають її. Це буде санітарна вируб ка сухих дерев, яку проводитимуть спеціалісти сільських рад».

Олександр Мордик підкреслив, що вирубування живих дерев — це злочин, який в надалі для нас та наших дітей обернеться екологічною катастрофою.

Керівники району запевняють, що побідні рейди продовжуватимуться.

Тимошенко Юлія

З оригіналом матеріалу можна ознайомитись за посиланням.

Залишити відповідь