«Майстри сокири» безкарно знищують лісосмуги

23/05/2016

Більше ста дерев вирубали браконьєри у лісосмузі біля села Тихонівка Ново-пилипівської сільської ради. Пригода сталася вночі з 26 на 27 січня. Розповсюджене явище

За словами Новопилипів-ського сільського голови Віктора Федорченка, це не поодинокий випадок — кожного дня, об’їжджаючи лісосмуги, він натикається на свіжі пеньки, але щоразу вандали збільшують кількість зрубаних дерев. Віктор Федорченко бідкається, що такими діями браконьєри показують: порушники закону не бояться ні поліції, ні місцевої влади. Він також наголошує, що лісо-смуги — це захист полів від видування ґрунту та збереження його родючості.

На місце пригоди виїхали співробітники поліції, екологи та голова районної ради Олександр Мордик. Районний очільник наголосив, що, нажаль, в Мелітопольському районі незаконна вирубка — явище досить розповсюджене, але за останній час не зареєстровано жодного судового провадження з цього приводу. Проблема в тому, що більшість лісосмуг нікому не належать.

Після паювання колгоспних земель частина лісосмуг залишилась без господаря. Хоча, на мій погляд, всі лісосмуги повинні належати державі, і сьогодні має стояти завдання для державних структур — забезпечити збереження лісосмуг, — наголосив голова райради Олександр Мордик.

Злочинний шлях збагачення

Місцеві очільники наголошують, що громадяни масово вирубують дерева не для потреб особистого господарства, а задля свого збагачення.

— Треба припинити незаконну торгівлю дровами. Дрова везуться наліво та направо, будь-яким видом транспорту. Люди за рахунок цього заробляють гроші. Я розумів би, якщо б це робили ті, кому нічим обігрівати домівки. А це робиться заради бізнесу та наживи, — пояснив сільський голова.

В свою чергу Віктор Федорченко нарікає на бездіяльність правоохоронців.

— Ми написали в минулому році в жовтні листа на Мелітопольську райдержадміністрацію, де звернулися з проханням надати сприяння в боротьбі із вирубкою дерев. Наш лист потім був направлений в райвідділ, після чого приїхав працівник міліції допитувати голову, що він там написав і з якого приводу. На цьому все і закінчилось.

Планують рейди інспекторів

Щоб завадити діям браконьєрів, в Мелітопольському районі прийнято рішення за-діяти екологічних інспекторів на громадських засадах, які б проводили рейди та складали протоколи на порушників. Та через бюрократичні перепони процес оформлення необхідних документів затягується.

За словами Новпилипівського сільського голови, були випадки, коли браконьєрів затримували місцеві мешканці, та через відсутність складу злочину правоохоронці відпускали порушників.

Тимошенко Юлія

З оригіналом матеріалу можна ознайомитись за посиланням.

Залишити відповідь