У Лубнах розквітли сакури

24/05/2016

П’ять років тому на території Лубенського лісотехнічного коледжу почали закладати екзотичну алею пам’ятних дат. Тоді висадили перший десяток саджанців сакури й щороку алею доповнюють її новими видами. Цієї весни алею знову доповнили.

Сакури в Лубнах з’явилися 2011 року після трагедії на АЕС у префектурі Фукусіма. Десять саджанців вишні японської Лубенський лісотехнічний коледж висадив на своїй території в знак пам’яті про постраждалих у радіаційній катастрофі в Японії.

– Того року, коли сталася трагедія на Фукусімі, Україна відзначала 25-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, – розповідає директор лісотехнічного коледжу Роман Сендзюк. – У нашому колективі були ліквідатори-чорнобильці. Це катастрофи всесвітніх масштабів – про таке не можна забувати. Ми планували закласти алею на їхню честь, а після Фукусіми для висадки обрали сакуру.

Після того, як дерева зацвіли, лубенці закохалися в японську вишню, і керівництво закладу вирішило, що десяти деревин замало. Почали досаджувати нові види сакури до інших пам’ятних дат: 200-річчя з Дня народження Шевченка, 120-річчя закладу, і зупинятися не збираються, каже Роман Васильович.

Японська вишня може стати візитівкою Лубен

– Щороку у ЗМІ так гарно розповідають про буйство сакур в Ужгороді. Ми вирішили, що Лубни нічим не гірше місто, і це красиве дерево може бути й нашою візитівкою. Тим паче, що тоді, коли на Закарпатті сакури вже відцвітають, у нас вони лише починають розпускатися.

Саджанці сакури до Лубен привезли не з Ужгорода і не з Японії – їх вирощує фермер у сусідньому Оржицькому районі. Дерева акліматизовані для нашої території та невибагливі у догляді – це та ж сама вишня, але не плодоносна, кажуть лісівники.

На сьогодні в Лубнах уже квітує понад двадцять сакур. Поки що це молоді дерева, однак уже за кілька років можна буде говорити про масштабне квітування.

Ще однією місциною, де можна подивитися на красиві та екзотичні породи дерев, є Лубенський дендропарк. На 30 гектарах зібрані понад 150 видів дерев з різних континентів. Це як навчальна база для студентів-лісівників, так і зона відпочинку для жителів та гостей міста.

Олена Буряк і Тарас Завітайло

З оригіналом матеріалу можна ознайомитись за посиланням.

Залишити відповідь