Бурмістр Юзефова: Якби поводився, як ваші мери, давно був би на безкоштовному харчуванні

27/05/2016

В Україні швидкими темпами впроваджується адміністративна реформа. За приклад всім ставиться Польща, де не один рік попередній владі було заборонено брати участь у виборах.

Селищні громади в Україні сприймають “децентралізаційні” дії влади вороже, бо надважливу для країни реформу здійснюють екс-регіонали у своїх, а не їхніх інтересах. Під Києвом люди навіть зносять під селищні ради шини – хочуть упередити дерибан своєї землі забудовниками.

Аби на власні очі побачити, як живуть поляки після адмінреформи і зрозуміти, що в Україні відбувається не так, польські колеги запросили українських журналістів відвідали невеличкі міста навколо Варшави. Ці міста подібні до міст та селищ Приірпіння, де за землю під Києвом йде війна між забудовниками та активістами, але польські децентралізовані міста живуть без багатоповерхівок і процвітають.

Одне з таких міст – Юзефів. Місто розташоване поряд зі столицею, має розвинену інфраструктуру, має великі лісові масиви, кількість населення більше 20 тисяч мешканців. Місто так само як Буча та Ірпінь навпіл розділене залізничною колією.

Доїхати до Юзефова можна з самого центру Варшави на сучасній, майже безшумній електричці. Дорога займає близько 30 хвилин.

Приміське сполучення вражає тим, що тут все оснащене для зручності решітками для перевезення велосипедів та пристроями для комфортного пересування в громадському транспорті людей з особливими потребами…

137

З повною версією матеріалу можна ознайомитись за посиланням.

Олена Жежера

Залишити відповідь