ФЛЕГ підтримує увагу ЗМІ до проблем лісового сектору

16/06/2016

Нині журналісти активно викривають корупцію, вказують на гострі проблеми та необхідність реформ у лісовому господарстві. Це добре видно на прикладі робіт, поданих на конкурс «Кожен рік – рік лісів—2016. Портал «Детектор медіа» (ГО «Телекритика») та  програма FLEG II (ЄІСП/Схід-2) в Україні цього річ провели такий конкурс вже вп’яте . Його повна назва співпадає з назвою Програми: «Правозастосування та управління у лісовому секторі України». Участь у конкурсі узяли як журналісти, так і позаштатні автори всіх видів ЗМІ.

Цього року на конкурс надійшло 129 робіт (у минулому році було 90) від 73 авторів (було — 70). Високий рівень статей та сюжетів відзначили як члени журі, серед яких були і професійні журналісти, і лісоводи, так й експерти програми FLEG II та сторонні спостерігачі. Всі роботи можна побачити на національному сайті Програми http://www.fleg.org.ua/konkurs-zhurnalistiv-2016 або сайті «Український лісовод» http://www.lesovod.org.ua/ , а ті. Що пройшли у фінал – в тому числі й на сайтй «Детектор медіа» http://detector.media/tag/748/

Серед найкращих на думку журі робіт – розслідування «Хто стоїть за варварськими вирубками Карпат» Ігоря Вдовіна з 24 каналу; стаття екоактивістів Андрія Плиги, Дарії Ширяєвої та Петра Тестова «Олевська бурштинова республіка: рік потому» (про вплив незаконного видобутку бурштину на лісові системи); розслідування журналістів програми «Стоп корупція» (5 канал) Аліни Семенюк та Ярослава Левицького «Полювання на лісоруба» (про незаконні рубки у Чернівецькій області); розслідування журналістки програми «Схеми. Корупція в деталях» (Радіо «Свобода») Олени Логінової «Зона бізнесу. Чорнобильський ліс на експорт» та стаття Наталії Патрикєєвої «Як рубають і продають український ліс» на сайті ВВС.

Варто зазначити, що наступні у рейтингу роботи  відстали від переможців буквально на один-два бали, що говорить про те, що насправді перших місць варті ще чимало з учасників.

Варто також відзначити Аллу Шершень, чиїх робіт до фіналу потрапило найбільше – три. Усі вони присвячені викриттю корупції, зокрема – колишнього голови Держлісагенства Віктора Сивця, оголошення підозри якому і арешт його майна відбулися врешті-решт і завдяки увазі до тих діянь Алли та її колег.

Цей конкурс, як і чотири попередні, допоміг зробити прозорішою ситуацію у лісовій галузі, покращити розуміння суспільством проблем сектору та можливих шляхів їх вирішення.

З репортажем з фіналу конкурсу можна познайомитись тут: http://detector.media/withoutsection/article/115901/iak_zhurnalisti_cogo_roku_sponukali_uriad_zaboroniti_rubki_lisiv_navit_sanitarni/

Залишити відповідь