ОГЛЯД СТАНУ АДАПТАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ЛІСОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

27/02/2017

Підготовлено та оприлюднено результати нового дослідження програми ФЛЕГ ОГЛЯД СТАНУ АДАПТАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ЛІСОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ Report_Storozhuk_Assessment_Approximation_Ukraine’s forestry legislation to EU

Висновки

  1. Положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС разом з планом Кабінету Міністрів України щодо їх імплементації зобов’язують державні органи підготувати в лісовому секторі адаптований до вимог законодавства ЄС нормативний базис для досягнення цілей гармонізації лісового законодавства стосовно: ринку лісопродукції (оновлення стандартів); лісової статистики (обліку лісів); охорони та захисту лісів (Natura 2000).
  2. Аналіз сучасного лісового законодавства ЄС показав, що для виконання вимог нормативних актів ЄС одночасно за всіма тематичними напрямками нової Лісової Стратегії ЄС потрібне значне розширення нормативної діяльності з гармонізації законодавства. В той же час, визначений Угодою про асоціацію перелік заходів з адаптації екологічного законодавства та лісової статистики, пов’язаних з лісовим господарством, є необхідним набором першочергових дій для досягнення відповідності національного лісового законодавства до законодавства ЄС.
  3. Перший «лісовий» ‘acquis communautaire’ був сформований в 2010 році для охоплення всіх напрямків розвитку та адаптації законодавства. Оновлений в цій роботі лісовий ‘acquis’ включає порівняно обмежену кількість «першочергових» директив та регламентів ЄС, впровадження положень яких в лісовому законодавстві України дозволить в майбутньому продовжувати напрямок на європейську інтеграцію, та набуття членства в ЄС.
  4. Виконання нової Лісової Стратегії ЄС базується на дотриманні детального плану дій її реалізації. Відсутність чіткої лісової стратегії для розвитку лісового сектору України в цілому і державного лісового господарства зокрема, разом із помилковою відмовою від продовження державної цільової програми «Ліси України», серед іншого, є причинами зниження ефективності управління державним лісовим сектором.

Залишити відповідь