FLEG допомагає оцінити стан управління лісами в Україні

20/09/2016

На виконання завдань робочого плану програми «Правозастосування й управління в лісовому секторі країн східного регіону дії європейського інструменту сусідства та партнерства» (ENPI-FLEG 2) Україні щодо удосконалення інституційної структури лісового сектору й управління лісами, виконано експертне дослідження «Загальна оцінка стану управління лісами в Україні» («Overall assessment of forest governance in Ukraine»).

В дослідженні проведений аналіз стану та динаміки розвитку системи повноважень органів виконавчої влади з питань управління лісами, який переконує, що для зважених дій з реформування лісового сектору необхідне проведення функціонального обстеження центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства.

Також, оперативна оцінка стану управління лісами, зроблена в роботі на основі набору критеріїв запропонованих Світовим Банком (2009), виявила значну кількість операційних викликів та проблем не лише на рівні центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства та його територіальних підрозділів, а й серед всіх учасників лісового сектору. Вирішення цих завдань переважно вимагатиме не політичних рішень, а належного нормативного реагування і забезпечення оперативного управління.

Результати дослідження повинні допомогти посадовим особам державних органів з питань формування та реалізації державної політики в галузі лісових відносин при визначенні першочергових завдань та пошуку рішень в процесі здійснення управління лісами.

Текст дослідження можна прочитати тут: http://www.fleg.org.ua/zvity-konsultantiv-svitovogo-banku/1621

Залишити відповідь